25. 3. 2020

Vážení rodičia, milí žiaci.

V súvislosti s touto pre mnohých neľahkou situáciou si Vám dovoľujeme pripomenúť, že v našej škole pracuje školská psychologička Mgr. Zuzana Mareková. V prípade potreby ju môžete kontaktovať e-mailom na psychologzsalexyho@gmail.com alebo správou cez školskú EduPage.

Želáme Vám pevné zdravie a veľa síl do ďalších dní.

• Kde sa učiť

23. 3. 2020

Pohodová matematika - tu nájdete množstvo testov a úloh vhodných i na precvičenie TESTOVANIA 5 a TESTOVANIA 9.

MATEMATIKA IN - online precvičovanie úloh pre žiakov učiacich sa prevažne Hejného metódou.

Diktáty online - rýchla príprava na diktáty. Do textu, ktorý má rozsah jedného odseku, dopĺňajte na vybrané miesta správny z dvoch možností. Naše diktáty majú jednoduché ovládanie (môžete využiť myš alebo šípky) a priebežné vyhodnotenie.

ALFBOOK - učenie doma s Alfbookom je teraz komplet prístup ZADARMO. Úlohy sú pre 1.-9. ročník teda komplet učivo základnej školy. Super na opakovanie, učenie pre deti v tomto čase.KÓD: UCIMESADOMA

Lepšia geografia - výnimočné situácie si vyžadujú výnimočné riešenia. Preto sme sa rozhodli, že počas zatvorenia škôl z dôvodu zamedzenia šírenia koronavírusu bude väčšina obsahu portálu Lepšia geografia zdarma pre všetkých. Chceme takto prispieť k zmysluplnému učeniu sa žiakov v domácom prostredí v čase karantény. Ak ste učiteľ, nájdete u nás množstvo online kvízov, hier a zadaní, ktoré môžete zdieľať so žiakmi. Ak ste rodič a hľadáte niečo, čím by ste pokryli geografiu, ste tu rovnako správne. Pozrime sa bližšie na to, ktoré materiály sú dostupné zdarma a ako ich môžete využiť. Všetky vzdelávacie materiály na Lepšej geografii nájdete kategorizované podľa tém na tomto odkaze.

Mozgožrút je aplikácia pre smartfóny a tablety. Žiak získava prostredníctvom hravého učenia denne potravu pre svojho Mozgožrúta. Hra je založená na pravidelnosti, opakovaní a zábave. Nemala by dieťaťu zabrať viac ako 15 minút. Mozgožrút zatiaľ obsahuje 4 moduly: Matematiku, Slovenský jazyk, Anglický jazyk a Prírodovedu/Biológiu. Zábavné grafické a obsahové spracovanie aplikácie, súťaženie so spoluhráčmi a prepojenie so systémom výučby vytvárajú pre deti atraktívnu pomôcku pre upevnenie si vedomostí zo školy.

KOZMIX - Aby sa mohli všetci žiaci na Slovensku učiť aj počas prerušeného vyučovania, vzdelávací portál Kozmix odomyká celý svoj obsah pre 1.stupeň ZŠ až do 15. 4. 2020. Stačí sa prihlásiť a zadať AKTIVAČNÝ KÓD: skolazdomu

Informatika - vzhľadom na vzniknutú situáciu a uzatvorenie škôl sme sa rozhodli sprístupniť bezplatne naše eUčebnice informatiky. Začíname AA školou – učebnicami pre 3. a 4. ročník ZŠ a Klubom expertov, v ktorom sa nachádzajú pripravené hodiny s využitím voľne dostupných programov na kreslenie a tvorbu animácií. Na rýchlo zorientovanie, čo robiť s touto stránkou: klik

Pre 2. stupeň odporúčame pozrieť si stránku www.kidscodr.sk kde nájdete videotutóriály o programovaní. Ak si chcete urobiť vlastnú www stránku určite vám pomôžu informácie z https://www.itnetwork.cz/html-css/webove-stranky alebo anglické kurzy pre programovanie: https://www.freecodecamp.org/

Angličtina - zaujímavý link na interaktívne učenie sa anj cez populárne piesne.

Učenie ANJ zamerané na prítomný priebehový čas - dá sa nastaviť akýkoľvek čas aj úroveň: https://en.islcollective.com/video-lessons/penguins-and-their-adventures

NAŠE DETIČKY - cieľom stránky je priniesť úsmev na tváre Vašich detí. Stránka Nasedeticky.sk je rozšírením obľúbeného portálu Omalovanky.sk. Nájdete tu kopec nápadov a námetov na vzdelávacie, ale i voľnočasové aktivity. V sekcii

DO ŠKOLY nájdete materiály rozdelené do jednotlivých ročníkov.

PLANÉTA VEDOMOSTÍ - Vzdelávací portál Planéta vedomostí obsahuje viac ako 30 000 vzdelávacích materiálov z matematiky, fyziky, chémie, biológie a prírodovedy. Vzdelávacie materiály tvorí multimediálne spracovaný obsah vo forme videí, animácií, simulácií, prezentácií, ilustrácií, 3D modelov, obrázkov, fotografií, interaktívnych cvičení a lekcií. Materiály na portáli sú sprístupnené podľa predmetov a úrovní, a taktiež podľa tematických celkov definovaných Štátnym vzdelávacím programom. Vzdelávacie materiály získali odporúčaciu doložku Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

FENOMÉNY SVETA - Bez memorovania, domácich úloh a prepisovania poznámok. Fenomény sveta sú nový školský predmet, ktorý učí deti spoznávať náš svet zábavným spôsobom. Vďaka neziskovej organizácii EDULAB  sa môžu  žiaci druhého stupňa základných škôl vzdelávať tak, ako im je to najviac prirodzené. Prostredníctvom zážitku, objavovania a motivujúcej hry. Aktivačný kód je: skolazdomu.