• Vážení rodičia, zamestnanci školy, podnikatelia a priatelia školy!

• Združenie rodičov žiakov Základnej školy, J.Alexyho 1941/1 Zvolen sa obracia na Vás v súlade so zákonom č.595/2003 o dani z príjmov o poukázanie podielu zaplatenej dane z príjmov za rok 2023 vo výške 2% alebo 3%.

Prostriedky, ktoré takto vďaka Vám získame, použijeme na podporu vzdelávania, športu detí a mládeže na Základnej škole J.Alexyho 1941/1 vo Zvolene. Pravidelne podporujeme rôzne školské akcie našich detí (vianočné balíčky, odmeny na konci šk.roka, cestovné na súťaže, výchovné koncerty a vystúpenia, lektori anglického jazyka). Z týchto prostriedkov boli tiež spolufinancované aj šatňové skrinky. Aj vďaka Vám zvyšujeme na našej škole štandard poskytovaných služieb. Vaša dôvera je našou odmenou.

Venujte chvíľu budúcnosti Vašich detí. Darujte im 2% z Vašich daní.

Pre fyzické osoby, ktoré majú príjem len zo závislej činnosti (zamestnanci) a ktoré požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň, zasielame príslušné tlačivá, ktoré je potrebné vyplniť. Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré si samé podávajú daňové priznanie, uvedú poukázanie podielu zaplatenej dane priamo na daňovom priznaní.

Identifikačné údaje občianskeho združenia :
      Obchodné meno alebo názov : Združenie rodičov žiakov Základnej školy J.Alexyho 1941/1 Zvolen
      Právna forma: občianske združenie
      Sídlo : J.Alexyho 1941/1, 960 01 Zvolen         IČO : 37958585

Ďakujeme, že aj týmto spôsobom podporujete naše deti. Veríme, že nesklamete našu dôveru.
      U nás sa Vaše 2% nestratia.

Mgr.Tomáš Koleda
      predseda Združenia
        Mgr. Lucia Mesárošová
      riaditeľka školy

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

• Ako postupovať

• Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?
      1. Požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
      2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie_o_zaplateni_dane_2024.pdf
      3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
      4. Stiahnite si a vyplňte Vyhlasenie_2024.pdf
      5. Údaje, ktoré potrebujete v tlačivách uviesť:
        Obchodné meno alebo názov: Združenie rodičov žiakov Základnej školy Janka Alexyho 1941/1 Zvolen
        Identifikačné číslo (IČO/SID): 37958585
      6. Obe vyplnené tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením o zaplatení dane prosíme doručiť na ZŠ do 19. 4. 2024, hromadne ich odovzdáme na daňový úrad alebo ich môžete osobne odniesť do 29.04.2024 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
      Podávate si daňové priznanie sami?
      1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
      2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.
      3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
        Identifikačné číslo (IČO/SID): 37958585
      4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 29.04.2024) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
      Postup pre právnické osoby
      1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
      2. Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).
      3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
        Identifikačné číslo (IČO/SID): 37958585
      4. Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.
      5. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne do 29-04-2024) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.
      Poznámky:
      - V sekcii Adresa označte krížikom X , ktorú adresu uvádzate na tlačive (adresa trvalého pobytu alebo pobyt na území SR, kde sa daňovník obvykle zdržiava)
      - Ak máte otázky, nejasnosti alebo pochybnosti o spôsobe vyplnenia Vyhlásenia, neváhajte a zastavte sa v škole, kde Vám s vyplnením určite poradíme.