• Návrat do školy - od 1.3.2021

26. 2. 2021

Váženi rodičia, na základe Usmernenia MŠVVaŠ SR zo dňa 24.02.2021 a vyjadrenia Krízového štábu Mesta Zvolen zo dňa 26.02.2021 škola  sa vo veci „Návratu do škôl“ riadi dokumentom COVID AUTOMAT , v zmysle ktorého sa od 1.marca 2021  vyučovanie uskutočňuje nasledovne:

forma                                            podmienky

Základná škola – 1.stupeň                     prezenčne

podľa obvyklého rozvrhu,                * test zamestnancov a

vyučuje triedny/a učiteľ/ka               zákonného zástupcu

Základná škola – 2.stupeň                   dištančne

* test zamestnancov

alebo možnosť vytvárania              pri prezenčnom vzdelávaní

skupín 5+1, pre žiakov bez             5+1

možnosti dištančnej formy              * test zástupcu a žiaka

vzdelávania

Školský klub detí                          prezenčne pre 1.- 2. ročník

ranný ŠKD                                      od 06.30 – do 7.30 hod.

popoludňajší ŠKD                           po skončení vyučovania   – do 16.00 hod.

do oddelenia ŠKD budú zaradení žiaci príslušnej triedy, nebudú sa spájať žiaci z viacerých tried.

Prevádzka ŠJ                                  zabezpečené obedy pre žiakov 1.-4.ročníka

* Ak je uvedená potreba testu zákonného zástupcu, potom sa musí dať otestovať aspoň jeden zákonný zástupca dieťaťa či žiaka, ktorý s ním žije v spoločnej domácnosti.

* Žiaci prvého stupňa základnej školy sa netestujú, aj keď presiahli vek 10 rokov.

* Škola testovanie nezabezpečuje, k dispozícii sú viaceré testovacie mobilné  odberné miesta (MOM), zverejnené na stránke Mestského úradu.

* Test zamestnancov, zákonných zástupcov i žiakov, u ktorých je vyžadovaný, platí pre IV. stupeň varovania  7 kalendárnych dní.

* Zákonný zástupca a zamestnanec predkladá príslušné prehlásenie. Tlačivá sú zverejnené na edupage, v listinnej podobe pri vstupe do  školy.

Situácia sa neustále mení, preto Vás prosíme, aby ste v najbližších dňoch sledovali webové sídlo školy, edupage, z dôvodu opatrení pripravovaných vládou SR môže nastať od 01.03.2021 zmena v pripravovanom režime školy.

Školu otvárame na základe rozhodnutia zriaďovateľa a riaditeľa školy v zmysle Usmernenia Ministerstva školstva SR zo dňa 24.02.2021, kedy je školám umožnené otvárať prevádzku i v prípade nepriaznivej epidemiologickej situácie. Rozhodnutie zriaďovateľa,usmernenie, čestné prehlásenie nájdete v prílohe tohto oznamu.

Zvolen 26.02.2021                                                                        Mgr. Lucia Mesárošová

• Rozprávajme sa🙏

22. 2. 2021

Vážení rodičia, v tomto náročnom období je dôležité pochopenie a spolupráca. CPPPaP nám poslalo list, s ktorým sa stotožňujeme. V prípade akýchkoľvek otázok je Vám k dispozícii naša školská psychologička. Nezabúdajme, že duševné zdravie je veľmi dôležité.

• GEOGRAFICKÁ OLYMPIÁDA

12. 2. 2021

Dňa 5.2.2021 sa uskutočnilo okresné kolo 49.ročníka geografickej olympiády. Prvýkrát prebiehalo online formou. Naši žiaci si veľmi dobre poradili aj s touto novou formou a úspešne nás reprezentovali.

Milan Mozoľa z 5.A, ktorý obsadil 6.miesto v kategórii G  a je úspešný riešiteľ.

Viktor Remenec z 6.A, ktorý obsadil 7.miesto v kategórii F  a je úspešný riešiteľ.

Martin Koleda z 6.A, ktorý obsadil 12.miesto v kategórii F  a je úspešný riešiteľ.

Ján Badinka z 9.C, ktorý obsadil 5.miesto v kategórii E a je úspešný riešiteľ.

Matúš Králik z 9.C, ktorý obsadil 3.miesto v kategórii E je úspešný riešiteľ a postupuje do krajského kola.

Všetkým chlapcom BLAHOŽELÁME!